EFT

Paylaş
EFT, Stanford'lu bir mühendis, 1995'te Amerikalı klinik psikolog Callahan tarafından bulunmuş ve Gary Craig tarafından geliştirilmiş bir enerji tekniğidir ve adını ' Duygusal Özgürlük Teknikleri' anlamına gelen 'Emotional Freedom Technique'in baş harflerinden alır.
 Şimdi doğunun bilgi birikimi batının analitik yaklaşımıyla sentezlenerek sadeleştirildi ve herkesin kısa sürede öğrenerek kendi başına rahatlıkla uygulayabileceği pratik teknikler haline getirildi. EFT, Çin tıbbındaki (AKUPUNKTUR noktaları) enerji meridyenleri ile batının kinesiyoloji ilminin çok başarılı bir sentezi. 
EFT yüzde ve bedendeki belli noktalara parmak uçları ile vurulmak suretiyle yapılır ve: Öğrenmesi çok kolaydır Kendi kendine uygulanabilir Her yaştaki birey öğrenebilir ve uygulayabilir (çocuklar bile) 
EFT nin, korkular, keder, kızgınlık, suçluluk gibi duygusal rahatsızlıklardan, performans geliştirme (iş dünyası, kariyer, satış, spor) ve ilişkilerin iyileştirilmesine varan oldukça geniş bir yelpazede uygulama alanı var. 
Bir teknik nasıl oluyor da bu kadar çok alana uygulanabiliyor? 
Çünkü: İster duygusal ister fiziksel olsun birçok rahatsızlığın altında enerji sistemindeki tıkanıklıklar yatar. EFT ile yapılan ise bu tıkanıklıkların (blokajlar) ortadan kaldırılmasıdır. 
 
'Modern Mucize' adı verilen duygusal temizlenme-özgürleşme teknikleri, mutlu olmayı engelleyen, bizi amacımıza ulaşmaktan alıkoyan, ertelemeye neden olan, kararsızlık yaratan duygulardan kurtulmamızı sağlayan bir teknik. EFT aynı zamanda stres, kaygı, öfke, moral bozukluğu, korku, olumsuz duygular, şüphecilik, suçluluk, iç sıkıntıları gibi duyguların etkisi altında olan birçok kişinin kendini değiştirmesine, geliştirmesine yardım ediyor.
 
Copyright © 2012 Empati Kişisel Gelişim Merkezi . Tüm Hakları Saklıdır