Nlp Nedir?

Paylaş

NLP; İnsanın Kendisinin En İyi Versiyonu Olabilme Sanatıdır.
NLP'nin en önemli stratejilerinden biri ise şudur: Bugüne kadar yaptığımız şeyleri yaparsak aynı sonuçları alırız, farklı sonuçlar almak için farklı şeyler yapmalıyız, bu da şu an olduğumuzdan farklı olmamızı gerektirir
Her insan başarılı olabilir. Bazı insanlar başarılı olmayı farkında olmadan öğrenirken bazıları yine farkında olmadan başarısız olmayı öğrenmektedirler. Başarısızlığı öğrenen insanlar ne kadar çalışsalar da başarıyı yakalayamıyorlar. NLP bu noktada işe yaramayan zihinsel programımızı değiştirir ve sahip olduğumuz öz kaynakları kullanarak hedeflerimize ulaşmamızı sağlar.
Neuro; Zihnimizle düşünsel yaşamımızı nasıl düzenlediğimizle ilgilidir. Neuro beyni temsil eder.
Linguistic; Sinirsel temsillerin kodlandığı, sıralandığı ve anlama kavuştuğu dil ve sözsüz iletişim sistemidir. Linguistik dili temsil eder.
Programming; Belirlenmiş hedeflere ulaşmak için iletişimimizi organize etmektedir.
NLP, hepimizin sahip olduğu potansiyeli nasıl daha etkin kullanabileceğimizi öğreten model ve staratejilerden oluşur. Her davranışın bir yapısı vardır. Bu yapı öğrenilebilir, değiştirilebilir ve modellenilebilir.Not:Burada verilen bilgiler tamamen kişisel ve kurumsal gelişime yöneliktir. Teşhis veya tedavi amaçlı değildir, teşhis ve tedavi sağlık kurluşlarının alanıdır.

Copyright © 2012 Empati Kişisel Gelişim Merkezi . Tüm Hakları Saklıdır